Mënyra si helmi i bletës do të ndryshojë rutinën tuaj

Produktet koreane të kujdesit të lëkurës janë të njohur për përbërësit e tyrë natyralë siç janë mukusi i kërmillit, propolis apo xhinsengu. Helmi i bletës është një tjetër përbërës natyral shumë i famshëm në botën aziatike. Kur përdoret në produktet e kujdesit të lëkurës, helmi i bletës në të vërtetë bën lëkurën tuaj të mendoj se është thumbuar nga një bletë (pa dhimbje), duke rritur kështu qarkullimin e gjakut.

Është veçanërisht e dobishme për ata që kërkojnë produkte të kujdesit të lëkurës kundër plakjes pasi ky përbërës natyral rrit prodhimin e kolagjenit dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës. Me këto përfitime anti-plakje, ju mund të prisni një lëkurë më të fortë dhe rrudha më pak të dukshme.

Helmi i bletës mund të përdoret nga të gjitha llojet e lëkurës, por është më i dobishëm nëse keni lëkurë të thatë, të plakur ose me akne. Përveç përfitimeve të saj si forcimi i lëkurës, helmi i bletës ofron dhe përfitime anti-inflamatore, si dhe ndihmon në zvogëlimin e bakterieve në lëkurë.

Formuluar me 83% kompleks helmi bletësh dhe acid salicilik, linja “Bee Venom” e Nature Republic funksionon mrekullisht për të zvogëluar në mënyrë efektive shfaqjen e akneve dhe pastron papastërtitë nga poret e lëkurës. Kompleksi i helmit të bletës është i dobishëm pasi përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ofron efekte anti-rrudhë.

Acidi salicilik, nga ana tjetër, çliron poret, heq papastërtitë, than aknet dhe ul inflamacionin. Pas përdorimit, ju lë të freskët pa atë ndjesinë e yndyrshme. Klientët që kanë përdorur këtë produkt kanë vlerësime pozitive, duke pohuar se me përdorim të rregullt, shpërthimet akneike bëhen më të rralla, poret e lëkurës zvogëlohen dhe struktura e lëkurës zbutet.

Vitamina C dhe funksionet e saj në parandalimin e akneve
8 sekret se si të përdorni xhelin Aloe Vera

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Navigation
Close

My Cart

Close

Wishlist

Recently Viewed

Close

Great to see you here!

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

Already got an account?

Close

Close

Categories