Green Derma Mild Cica Cream Special Set

28.00

Një krem qetësues dhe hidratues i bërë me Centella Asiatica që është formuluar për lëkurë të ndjeshme dhe sensitive. Ky krem hidratues qetëson lëkurën e thatë dhe të irrituar duke e lënë atë të butë dhe të lëmuar. E përshtatshme për çdo tip lëkure, veçanërisht për lëkurën e ndjeshme ndaj ekzemave. Kremi Green Derma CICA është bërë me 5 përbërës të fuqishëm që rrisin dhe forcojnë barrierën tuaj të lëkurës. Centella Asiatica qetëson lëkurën e ndjeshme dhe ndihmon në riparimin e lëkurës së dëmtuar, të irrituar ose të ndjeshme. Madecassoside është një antioksidant anti-inflamator, shërues dhe promovon hidratimin. Asiaticoside ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës dhe nxit rritjen e shëndetshme të qelizave. Acidi Madecassic zbut lëkurën dhe zvogëlon kruajtjet, skuqjet dhe inflamacionet. Acidi Asiatic zbut lëkurën dhe zvogëlon shenjat e hershme të plakjes siç janë vijat e imëta, rrudhat dhe teksturën e pabarabartë të lëkurës.

In stock

+
  ... people are viewing this right now

  Share

Një krem qetësues dhe hidratues i bërë me Centella Asiatica që është formuluar për lëkurë të ndjeshme dhe sensitive. Ky krem hidratues qetëson lëkurën e thatë dhe të irrituar duke e lënë atë të butë dhe të lëmuar. E përshtatshme për çdo tip lëkure, veçanërisht për lëkurën e ndjeshme ndaj ekzemave. Kremi Green Derma CICA është bërë me 5 përbërës të fuqishëm që rrisin dhe forcojnë barrierën tuaj të lëkurës. Centella Asiatica qetëson lëkurën e ndjeshme dhe ndihmon në riparimin e lëkurës së dëmtuar, të irrituar ose të ndjeshme. Madecassoside është një antioksidant anti-inflamator, shërues dhe promovon hidratimin. Asiaticoside ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës dhe nxit rritjen e shëndetshme të qelizave. Acidi Madecassic zbut lëkurën dhe zvogëlon kruajtjet, skuqjet dhe inflamacionet. Acidi Asiatic zbut lëkurën dhe zvogëlon shenjat e hershme të plakjes siç janë vijat e imëta, rrudhat dhe teksturën e pabarabartë të lëkurës.

A soothing and hydrating cream made with Centella Asiatica that is formulated for sensitive skin. This hydrating cream soothes dry, irritated skin leaving it soft and supple. Great for all skin types, especially eczema-prone and sensitive skin. Green Derma CICA Cream is made with 5 powerful ingredients that boost and strengthen your skin barrier. Centella Asiatica soothes sensitive skin and helps repair damaged, irritated, or sensitive skin. Madecassoside is an antioxidant that is anti-inflammatory and healing while promoting hydration. Asiaticoside helps strengthen skin barrier and promotes healthy cell growth. Madecassic acid prevents soothes skin and reduces itchiness, redness, and inflammation. Asiatic acid smooths skin and reduces early signs of aging such as fine lines, wrinkles, and uneven skin texture

 

Based on 0 reviews

0.00 Overall
0%
0%
0%
0%
0%
Be the first to review “Green Derma Mild Cica Cream Special Set”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Write a review

Reviews

There are no reviews yet.

Category: Tags: ,
Close My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Close
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Close
Categories