Pregnant – Anti Stretch Mark Cream 150 ml

24.00

 • Ndihmon në ritjen e elasticitetit të lëkurës
 • Zbut dhe ushqen lëkurën
 • Qetëson lëkurën e dëmtuar, të kuqe dhe të irrituar të shkaktuar nga lëkura e thatë dhe e çarë
 • Mbron lëkurën me probleme
 • I bërë me poligonum dhe vajra bimorë të koncentruar me fitosterole, kështu ndihmon në parandalimin e shfaqjes së strijave të shkaktuara nga shtatzënia, rritja e shpejtë në peshë si dhe ndryshimet hormonale.
 • Vetitë shëruese të ekstrakteve bimore  mbrojnë lëkurën nga thatësia, skuqjet, çarjet, kruajtjet dhe irritimet që mund të shfaqen gjatë shtatëzanësisë.
 • Për cdo lloje të lëkurës; Për përdorim të përditshëm

Përbërësit Aktivë:

 • Ekstrakt i lartë poligonumi i pasuruar me vajra të pastër: gjalpë shea, vaj bajame, vaj filiz gruri, vaj avokado dhe vaj soje

Mënyra e përdorimit:

 • Vendoseni dy herë në ditë në zonat e prirura për strija si barku, ijet, kofshët dhe kraharori

In stock

+
  ... people are viewing this right now

  Share
 • Contributes to skin elasticity
 • Softens and nourishes the skin
 • Calms and soothes damaged, red and irritated skin caused by dry/cracked skin
 • Protects irritable skin
 • Our Anti Stretch Cream made with Polygonum and herbal oils highly concentrated with phytosterols contributes to skin elasticity and make it more supple thus helps preventing appearance of stretch marks caused by pregnancy rapid skin growth and hormonal changes. Also, the healing properties of the herbal extracts rehabilitate the skin and protect it from dryness, redness, cracks, itchiness and irritations that may appear during pregnancy.
 • Good for all skin types; For daily use

Active Ingredients

 • High Polygonum extract enriched with pure oils: shea butter, sweet almond oil, wheat sprout oil, avocado oil and soybean oil

How to Use

 • Apply twice a day on stretch marks prone area such as tummy, hips, thighs and bust

Based on 0 reviews

0.00 Overall
0%
0%
0%
0%
0%
Be the first to review “Pregnant – Anti Stretch Mark Cream 150 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Write a review

Reviews

There are no reviews yet.

Categories: ,
Close My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Close
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Close
Categories