Pregnant – Nipple Cream 50 ml

17.00

 • Qetëson dhe shëron lëkurën rreth thithkave
 • Hidraton lëkurën delikate dhe parandalon tharjet, acarimet dhe çarjet
 • Mbron dhe përmirëson lëkurën e dëmtuar
 • Ndihmon në zbutjen dhe parandalimin e thatësisë dhe acarimit rreth thithkave të grave shtatëzëna. E pasur me Flavonoide, Vitaminë C dhe antioksidant
 • Poligonumi zvogëlon dhimbjen, ndihmon në shërimin e plagëve dhe rehabiliton lëkurën e dëmtuar
 • Vajrat natyrorë aktivë lagin lëkurën delikate dhe parandalojnë tharjen dhe acarimet
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës; Për përdorim të përditshëm

Përbërësit Aktivë:

 • Kombinim i ekstrakteve të larta bimore: Poligonumi, Salvia, Artemisia & Myrtus, gjalpë shea, vaj avokado dhe vaj gruri

Mënyra e përdorimit:

 • Vendosni butësisht kremin në të gjithë zonën e thithkës derisa të përthithet plotësisht. Të vendoset pas çdo dhënje gjiri. Fshijeni kremin para se të jepni sërisht gji.

In stock

+ -

 • Calms and soothes the skin around the nipples
 • Moisturizes delicate skin and prevents dryness, irritation and cracks
 • Protects and rehabilitates damaged skin
 • The Polygonum Nipple Gel helps soothe, soften and prevent dryness and irritation around nursing women nipples. Rich in Flavonoids, Vitamin C and Antioxidant, the Polygonum is known to reduce pain, help healing wounds and rehabilitate damaged skin. The active natural oils moisturize the delicate skin and prevent dryness and irritation.
 • Good for all skin types; For daily use

Active Ingredients

 • High herbal extracts combination: Polygonum, Salvia, Artemisia & Myrtus, enriched with shea butter, avocado & wheat germ oils

How to Use

 • Gently apply cream to entire nipple area until fully absorbed. To be after every breastfeeding. Wipe nipples before nursing.

Based on 0 reviews

0.00 Overall
0%
0%
0%
0%
0%
Be the first to review “Pregnant – Nipple Cream 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Categories: ,
Navigation
Close

My Cart

Close

Wishlist

Recently Viewed

Close

Great to see you here!

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

Already got an account?

Close

Close

Categories