Sekreti i Poligonumit

Poligonum është një lloj i larmishëm i bimëve të lulëzuara mes hikërrorit dhe thurëzave që rriten në rajone të ulta veriore si rajoni i Galilesë së Izraelit. Zakonisht, poligonum gjendet në të gjithë botën, nga Azia në Amerikën e Veriut. Moraz Medical Herbs, përdorë ekstraktin nga një poligon shumë specifik që është unik në rajonin e Galilesë të Izraelit në produktet e tyre kozmetike për shkak të përbërësve natyralë antioksidantë dhe antibakterialë.

Arsyeja që poligonium nga Izraeli është aq popullor për kujdesin e lëkurës, qoftë për trupin apo për fytyrën, janë vlerat më të larta ushqyese që lidhen me klimën, atmosferën dhe mineralet unike që i atribuohen tokës Galileane. Ky është i njëjti koncept pas shijes dhe aromës unike që lidhet me rrushin e verës të rritur në rajonet e famshme të verës rreth Mesdheut. Në këtë frymë, poligonumi Galilean është korrur nga toka unike dhe e pasur.

Kur aplikohet përmes serumeve dhe kremrave, poligonum ka aftësi të fuqishme anti-inflamatore që promovojnë qetësimin e lëkurës së dëmtuar nga dielli dhe radikalet e lira që shkaktojnë një sërë sëmundjesh të lëkurës. Bima Galileane ka cilësi të fuqishme kundër plakjes që ndihmojnë në rivendosjen e elasticitetit dhe butësisë së lëkurës. Poligonum gjithashtu është treguar të zvogëlojë dëmtimin e lëkurës nga: plagët, flluskat, skuqjet, thatësira, carjet, kruajtjet dhe irritimet.

Dhe pse lloje të poligonumit gjenden në të gjithë botën, lloji që rritet në Izrael mendohet të ketë veti më të larta shëruese sesa llojet e tjera. Kjo është kryesisht për shkak të klimës, atmosferës dhe mineraleve në tokën e Galileas.

Çfarë e bën poligonum kaq të shkëlqyeshëm për lëkurën tuaj? Poligonum është i pasur me flavonoide, një fitonutrient i fuqishëm që është edhe një antioksidant dhe një anti-inflamator.

8 sekret se si të përdorni xhelin Aloe Vera
Efektet Qetësuese të Kamomilit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Navigation
Close

My Cart

Close

Wishlist

Recently Viewed

Close

Great to see you here!

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

Already got an account?

Close

Close

Categories