• Efektet Qetësuese të Kamomilit

  Kamomili është më shumë sesa thjesht një çaj qetësues. I njohur për cilësitë e tij qetësuese dhe relaksuese, ai ndihmon në zbutjen dhe ushqimin e lëkurës së thatë dhe të irrituar. Përmban nivele të larta të përbërësit të pasur ushqyes organik Azulene, i cili i jep lagështi lëkurës. Zbut dhe hidraton sipërfaqen e lëkurës duke […]

 • Sekreti i Poligonumit

  Poligonum është një lloj i larmishëm i bimëve të lulëzuara mes hikërrorit dhe thurëzave që rriten në rajone të ulta veriore si rajoni i Galilesë së Izraelit. Zakonisht, poligonum gjendet në të gjithë botën, nga Azia në Amerikën e Veriut. Moraz Medical Herbs, përdorë ekstraktin nga një poligon shumë specifik që është unik në rajonin […]

 • Gjalpi Shea në Kozmetikë

  Gjalpi Shea është një yndyrë që nxirret nga arrat e pemës Shea Afrikane. Pemët Shea lulëzojnë natyrshëm në klimat e nxehta dhe të thata të brezit të savanës në Afrikën Perëndimore, nga Sudani në Senegal. Gjalpi Shea është përdorur në kozmetikë për kremra terapeutike për kujdesin e lëkurës për qindra vjet. Disa nga dëshmitë më […]

 • 8 sekret se si të përdorni xhelin Aloe Vera

  Aloe Vera ka qënë gjithmonë një kampion në botën e përkujdesit të lëkurës, por jo vetëm. Duke filluar nga flokët, te fytyra, trupi dhe madje dhe thonjtë, Aloe Vera është gjithcka që ju duhet për të ndjerë trupin tuaj të shëndetshëm. Më poshtë do t’ju tregojmë tetë sekrete se si të përdorni xhelin Aloe Vera […]

 • Mënyra si helmi i bletës do të ndryshojë rutinën tuaj

  Produktet koreane të kujdesit të lëkurës janë të njohur për përbërësit e tyrë natyralë siç janë mukusi i kërmillit, propolis apo xhinsengu. Helmi i bletës është një tjetër përbërës natyral shumë i famshëm në botën aziatike. Kur përdoret në produktet e kujdesit të lëkurës, helmi i bletës në të vërtetë bën lëkurën tuaj të mendoj […]

 • Vitamina C dhe funksionet e saj në parandalimin e akneve

  Aknet mund të shkaktohen për shkak të një game të gjerë faktorësh siç janë çekuilibri hormonal, sistemi imunitar i dobësuar, alergjitë, etj. Për këtë arsye, ushqimi i lëkurës suaj me vitaminat e duhura është e një rëndësie të madhe për të shmangur këto shpërthime të padëshiruara. Këtu hyn vitamina C e cila luan një rol […]

Close My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Close
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Close
Categories