Baby Diaper Cream 100ml

11.00

 • Mbron lëkurën delikate të foshnjës
 • Zbut dhe ushqen lëkurën
 • Parandalon tharjen dhe acarimin e lëkurës
 • Qetëson lëkurën
 • Kremi për pelena me bazë poligoni parandalon tharjen, irritimet e vogla dhe skuqjen e shoqëruar me skuqjen e pelenave. Përbërësit aktivë qetësojnë dhe ushqejnë lëkurën në zonat e ekspozimit të lagështisë dhe mbajnë lëkurën e foshnjës të butë dhe të lëmuar.
 • I mirë për të gjitha llojet e lëkurës; Për përdorim të përditshëm

Përbërësit Aktivë:

 • 40% ekstrakt poligoni, i pasuruar me vaj jojoba, gjalpë kakao dhe kokosit

In stock

+ -

 • Protects baby’s delicate skin
 • Softens and nourishes the skin
 • Prevents skin dryness and irritation
 • Calms and soothes the skin
 • Polygonum-based, our Baby Diaper Cream prevents dryness, minor irritations and redness associated with diaper rash. The active ingredients soothe and nourish the skin in moisture exposition areas and keep the baby’s skin smooth and gentle.
 • Good for all skin types; For daily use

Active Ingredients

 • 40% Polygonum extract, enriched with jojoba oil, cocoa butter and coconut oi

Based on 0 reviews

0.00 Overall
0%
0%
0%
0%
0%
Be the first to review “Baby Diaper Cream 100ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Categories: ,
Navigation
Close

My Cart

Close

Wishlist

Recently Viewed

Close

Great to see you here!

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

Already got an account?

Close

Close

Categories