Pregnant – Polygonum Skin Lightening Cream 50ml

17.00

 • Përmban agjentë që ndriçojnë lëkurën
 • Hidraton lëkurën
 • Mbron dhe përmirëson lëkurën e dëmtuar
 • Zhvilluar posaçërisht për të ndihmuar në lehtësimin e njollave të errësuara të lëkurës. Përmban vitaminë C, acide fitike dhe kojice, si dhe një kombinim unik të anti-oksidantëve thelbësorë që zbërthehen, shtypin dhe vonojnë prodhimin e melaninës gjatë ndryshimeve hormonale.
 • Poligonumi shëron dhe mbron lëkurën tuaj ndërsa vajrat natyrorë e lagin dhe e ushqejnë atë
 • I mirë për të gjitha llojet e lëkurës; Për përdorim të përditshëm

Përbërësit aktivë:

 • Ekstrakt i lartë i poligonit i pasuruar me Vitaminë E dhe C dhe vajra natyralë: gjalpë kakao, vaj bajame
 • Pa hidrokinon

Mënyra e përdorimit:

 • Vendoseni butësisht në zonën e errësuar dhe masazhojeni deri në përthithjen e plotë. Përdoret dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje. Pas përdorimit në mëngjes, vendosni krem SPF-50.

In stock

+
  ... people are viewing this right now

  Share
 • Contain skin lightening agents
 • Moisturizes and hydrates the skin
 • Protects and rehabilitates damaged skin
 • The Polygonum Skin Lightening Cream is especially developed to help lighten darkened skin spots. Contains vitamin C, phytic and Kojic acids and a unique combination of essential anti-oxidants decomposing, suppressing and delaying the production of melanin during hormonal changes. The Polygonum heals and protects your skin while natural oils moistures and nourishes it.
 • Good for all skin types; For daily use

Active Ingredients

 • High Polygonum extract enriched Vitamin E and C and natural oils: cocoa butter, sweet almond oil
 • Hydroquinone free

How to Use

 • Gently apply on darkened area and massage until full absorption. To be used twice a day, morning and evening. After morning use, apply SPF-50 cream.

Based on 0 reviews

0.00 Overall
0%
0%
0%
0%
0%
Be the first to review “Pregnant – Polygonum Skin Lightening Cream 50ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Write a review

Reviews

There are no reviews yet.

Categories: , Tag:
Close My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Close
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Close
Categories